Dlaczego się przeprowadzamy?

Podjęcie decyzji o przeprowadzce często jest długim, pełnym przemyśleń procesem. Zazwyczaj pragniemy zmiany, dlatego rozważamy wszelkie za i przeciw. Lider Przeprowadzki jest firmą z dużym doświadczeniem i uważamy, że każdy powód do zmiany miejsca zamieszkania jest dobry. Jakie mogą być powody do przeprowadzki?

  1. Nowy etap w życiu

Ludzie planując swoją przyszłość nie wiedzą jak potoczy się ich życie. Początkowo, gdy stajemy się dorośli chcemy się wyprowadzić od rodziców czy na studia do innego miasta. Później planujemy założenie rodziny i pojawia się chęć posiadania bardziej komfortowego mieszkania. W momencie kiedy pojawią się dzieci, poszukujemy większego lokum czy nawet domu z ogródkiem na obrzeżach miasta. Również kiedy się starzejemy, pragniemy zamienić mieszkanie w mieście, na dom w cichej, bezpiecznej okolicy.

  1. Względy finansowe

Zazwyczaj dążymy do poprawy swojej sytuacji finansowej, ale czasem zdarza się tak, że potrzebujemy obniżyć opłaty przeznaczone na mieszkanie. Czasem jest to zamiana większego mieszkania na mniejsze czy przeprowadzka z centrum na peryferia miasta.

  1. Powody zawodowe

Współcześnie, kiedy rynek pracy jest bardziej otwarty, a my chętni na relokację, przeprowadzka na gruncie zawodowym jest równie popularna jak inne. Najczęściej przeprowadzamy się z mniejszych miejscowości, do dużych miast. Młodzi ludzie często wybierają Kraków czy Warszawę ze względu na łatwość w znalezieniu zatrudnienia.

  1. Poszukiwanie ciszy i spokoju

Ten powód najczęściej jest spotykany wśród emerytów lub osób wypalonych zawodowo, które chcą odpocząć od stresu i wielkiego miasta. W tym przypadku najczęściej poszukujemy niewielkiego domu z ogródkiem, w miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od miasta. Wybierając ten wariant, pozostawiamy sobie możliwość szybkiego dotarcia do miasta i atrakcji jakie ono oferuje. Jest to również dobra alternatywa dla osób, które nadal są czynne zawodowo i potrzebują mieć w miarę blisko do miejsca pracy.

  1. Przeprowadzki z wynajmowanego mieszkania do własnego

Kto nie marzy o swoim własnym „m”? Na pewno większość z nas. Jeśli planujemy na dłużej zatrzymać się w danym mieście, warto pomyśleć o zakupie nieruchomości. Wynajem jest dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy sprawdzić czy chcemy mieszkać z daną osobą lub w danym miejscu. Zakup mieszkania gwarantuje nam stabilizację i bezpieczeństwo. Jest również celem niejednego z nas.

  1. Bliskość miasta

Część ludzi dąży do osiedlenia się w dużym mieście. Ma to wiele plusów. Przede wszystkim skracamy sobie czas, jaki zajmuje nam dojazd do pracy. W miastach możemy liczyć na dobrze zorganizowaną komunikację publiczną, dostęp do taksówek czy pociągów. Poza tym mamy dostęp do licznych atrakcji takich jak kino, teatr, muzeum czy wydarzenia kulturowe, których jest coraz więcej. Mieszkając w dużym mieście np.w Krakowie mamy również możliwość większego wyboru miejsca pracy czy studiów.

  1. Kryzysowe sytuacje mieszkaniowe

Każdemu mogą się przytrafić niespodziewane sytuacje mieszkaniowe, takie jak potrzeba pilnej wyprowadzki, wypowiedzenie umowy najmu czy chęć zakupu mieszkania w korzystnej cenie. W takich przypadkach najważniejszy jest czas, którego mamy niewiele na zorganizowanie transportu naszych rzeczy. Z tego powodu przeprowadzki w Krakowie są coraz częstsze, ponieważ rynek nieruchomości rozwija się dynamiczniej niż kiedyś. W zakresie przeprowadzek mamy ogromne doświadczenie, więc jeśli liczy się czas i jakość przewozu rzeczy to warto zlecić to nam.

A wy czym kierowaliście się podczas przeprowadzki? A może mieszkacie od zawsze pod jednym adresem?