Jak przewozić sprzęt AGD?

Transport sprzętu AGD jest jednym z najbardziej stresujących i wymagających momentów podczas całej przeprowadzki. Nie tylko chodzi o ciężar i gabaryty tych przedmiotów, ale również o  nasze bezpieczeństwo. W tym zakresie warto skontaktować się z firmą przeprowadzkową, ponieważ transport pralki czy lodówki wymaga pewnej wiedzy oraz przestrzegania kilku zasad, bardzo istotnych dla późniejszego funkcjonowania tego sprzętu. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Jak przewozić sprzęt AGD? - detail image

Ruchome elementy

Każdy z transportowanych przedmiotów może składać się z mniejszych elementów. Przed spakowaniem rzeczy do transportu, należy zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy. Podczas przewożenia mogą się one poluzować i dokonać nieodwracalnych zniszczeń, które mogą mieć wpływ na dalsze funkcjonowanie. Co należy do ruchomych elementów? W lodówce są to szklane półki, specjalne mocowanie na butelki czy pojemnik na jajka. W piekarniku znajdziemy blachy, kratki lub specjalne brytfanki, często dołączane do zestawu. Aby nie uległy one zniszczeniu, warto je owinąć w folię bąbelkową.

Zamknięcia

Wszelkie drzwiczki (w lodówce, pralce, piekarniku czy zmywarce) powinny być szczelnie zamknięte podczas transportu. Najlepiej do zabezpieczenia ich nadaje się taśma klejąca. Podczas gwałtownych ruchów podczas jazdy mogą one ulec zniszczeniu lub uszkodzi się mechanizm zamykający, przez co ich późniejsze użytkowanie może być niemożliwe.

Ogólne zabezpieczenie

Jeśli już zabezpieczyliśmy wszelkie drobne elementy, należy zająć się zabezpieczeniu całości. Rogi należy zabezpieczyć styropianowymi blokami, a całość owinąć niezawodną folią bąbelkową. Firmy transportowe, często posiadają niezbędny materiał – warto o to zapytać. Ponadto nie możemy zapomnieć o tym, że każde uszkodzenie emalii, nie tylko psuje walory estetyczne, ale również sprzyja powstawaniu rdzy. Głębsze uszkodzenia mogą wpłynąć na działania sprzętu, np. Drzwi od piekarnika mogą przestać się domykać.

Podczas przeprowadzki, najwięcej kontrowersji budzi przewożenie lodówki. Do jej transportu należy się wcześniej przygotować. Minimum dobę przed transportem należy oczyścić lodówkę, wyjąć wszelkie półki czy inne ruchome elementy oraz odłączyć od prądu. Należy odczekać kilka godzin, jak lodówka się rozmrozi i umyć ją w środku oraz osuszyć. W takim stanie powinna oczekiwać na dalsze kroki. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie lodówki poprzez owinięcie jej folią bąbelkową i styropianem. Dodatkowo możemy ją zabezpieczyć tekturami. Bardzo istotne jest , aby lodówka była przewożona w pozycji pionowej. Jest to bardzo istotne dla elementów znajdującej się wewnątrz urządzenia. Jeśli uda nam się już przewieźć lodówkę na nowe miejsce, odczekajmy przynajmniej 12 godzin zanim ją ponownie podepniemy do prądu.

Drugim rodzajem urządzenia, wymagającym specjalnego traktowania jest pralka. Jej transport rozpocznijmy od odłączenia zasilania oraz podłączenia wody. Należy sprawdzić czy w środku nie zalega stara woda, która może zniszczyć wnętrze podczas transportu. Przy pomocy śrub, dołączonych do zestawu, należy unieruchomić bęben pralki. Mechanizm otwierania oraz pojemniki na płyn i proszek należy zabezpieczyć taśmą klejącą. Na koniec całość owińmy folią bąbelkową. Na nowym miejscu należy wypoziomować pralkę oraz odczekać kilka godzin przed ponownym jej uruchomieniem.

W jednym i drugim przypadku warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej. Po pierwsze zajmą się tym profesjonaliści, po drugie oszczędzimy czas i dużo nerwów, a po trzecie będziemy mogli zająć się przyjemniejszymi rzeczami. Nasza firma Lider Przeprowadzki Kraków przeprowadzi Was tanio i bezpiecznie. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...