Poradnik

Na czas trwania przeprowadzki oraz cenę usługi ma wpływ wiele czynników. Jednym z kluczowych jest decyzja o podziale obowiązków – co zrobicie Państwo sami, a co powierzycie nam.

Czynności, jakie możecie Państwo wykonać sami:

  • pakowanie rzeczy osobistych do kartonów
  • pakowanie rzeczy szczególnie cennych, drobiazgów itp.
  • dokonanie selekcji mienia – co warto przewieźć, a co zutylizować

Jakie czynności proponujemy powierzyć nam:

  • demontaż oraz montaż mebli
  • przygotowanie i zabezpieczenie mebli oraz sprzętu RTV, AGD, sprzętu komputerowego itp. do transportu, gdyż do zabezpieczania używamy profesjonalnych materiałów. Oryginalne opakowania sprzętu RTV oraz sprzętu komputerowego najlepiej zabezpieczą Twój sprzęt podczas transportu, więc jeżeli posiadają Państwo oryginalne opakowania i kartony wskazane jest ich użycie
  • załadunek i rozładunek mienia – posiadamy bogate zaplecze techniczne i różnego rodzaju potrzebne sprzęty, m. in. wózki transportowe, pasy itp.

Termin przeprowadzki

Termin przeprowadzki jest dowolny, możecie wybrać Państwo zarówno dzień powszedni jak i weekend. Należy mieć jednak na uwadze, że termin sobotni jest często bardzo oblegany, dlatego rezerwację należy wykonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponadto usługi wykonywane w dni świąteczne oraz niedziele są droższe o około 75 % w stosunku do standardowych cen. Godzina wykonywania usługi zależna jest od Państwa wyboru. Aby przeprowadzka przebiegała sprawnie i szybko, w miarę możliwości najlepiej wybierać pory dnia o zmniejszonym natężeniu ruchu, o zwiększonej ilości miejsc parkingowych w miejscu przeprowadzki w celu możliwości podjazdu autem transportowym itp.

KILKA DNI PRZED PRZEPROWADZKĄ

Zadzwoń do firmy transportowej i potwierdź realizację usługi oraz ustal niezbędne szczegóły. Zastanów się, czy wszystkie rzeczy, które posiadasz są niezbędne i podejmij decyzję co warto przewieźć, a co zutylizować. Pakowanie należy zacząć bezzwłocznie. Spakuj przede wszystkim rzeczy osobiste, drobiazgi, rzeczy cenne itp.

DZIEŃ PRZEPROWADZKI

Warto zarezerwować wygodne miejsce dla auta transportowego. W miarę możliwości doglądaj cały czas wykonywanych usług i odpowiadaj na pytania pracowników. Upewnij się, że kierowca zna lokalizację docelową.