Zmiana adresu siedziby firmy

Zmiana miejsca zamieszkania wzbudza wiele emocji. Najpierw jest euforia, łzy szczęścia, a później niepokój i stres. Jak wpływa zmiana adresu siedziby na funkcjonowanie firmy?

Prędzej czy później przychodzi taki moment w życiu każdego przedsiębiorcy, w którym należy rozważyć zmianę siedziby na inną.

Powody zmiany mogą być różne. Najczęściej wynika to z szybkiego rozwoju firmy. Obecne miejsce zaczyna być zbyt małe, przestrzeń jest niewystarczalna dla pracowników, a w magazynie zaczyna brakować miejsca na nowy towar. To najwyższy moment na znalezienie nowej siedziby.

Podczas poszukiwań należy kierować się kilkoma ważnymi aspektami.

Po pierwsze nowa siedziba powinna spełniać podobną rolę. Jeśli wcześniej firma mieściła się w centrum, to warto poszukać podobnego lokalu właśnie w tamtej okolicy. Dotychczasowi klienci z pewnością są przyzwyczajeni do takich udogodnień, więc warto wziąć to pod uwagę podczas planowania nowej siedziby.

Po drugie nowy budynek powinien w pełni zmieścić wszystkie dotychczasowe przedmioty. Podczas przeprowadzki pamiętajmy, aby je dokładnie zabezpieczyć i opisać. Jeśli posiadamy jakiekolwiek kable, bądź instrukcje obsługi do tych sprzętów, to warto je przykleić do tych rzeczy. Wtedy w razie potrzeby będziemy mogli szybko je odnaleźć.

Kolejną kwestią jest zmiana danych firmy we wszystkich miejscach. Należą do nich:

  • Strona internetowa
  • Konta w mediach społecznościowych
  • Wizytówki
  • Dane rejestrowe firmy
  • Informacje znajdujące się na produkowanych rzeczach

Zmiana miejsca świadczenia usług może odbić się pozytywnie lub negatywnie na firmie. Jeśli dobrze przemyślimy miejsce, wielkość budynku i wszelkie udogodnienia, to możemy w przyszłości cieszyć się z rosnącego zainteresowania naszymi produktami lub usługami, co przełoży się na wyniki finansowe firmy. W przeciwnym wypadku możemy stracić obecnych klientów i nie zyskać nowych.

Przeprowadzka firmy w Krakowie jest o tyle prostsza, ponieważ istnieje wiele budynków specjalnie wybudowanych pod prowadzenie działalności gospodarczej. Poza tym, że są przystosowane dla pracowników, są również odpowiednio wyposażone, jeśli chodzi o transport. Takimi udogodnieniami mogą być windy wewnętrzne, rampy załadunkowe czy odpowiednie podjazdy, dzięki którym łatwiej zaparkować samochód i przetransportować rzeczy.

Podczas przeprowadzania firmy warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Takie rozwiązanie pozwoli nam na oszczędność czasu oraz pozwoli przeprowadzić się szybko i bezproblemowo. Skorzystanie z porad profesjonalistów jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby nasza przeprowadzka była przeprowadzona szybko i bezpiecznie.

Pamiętajmy, że przeprowadzka nie powinna w żaden sposób wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Jeśli mamy możliwość to przeprowadźmy ją w weekend lub w terminie, kiedy ruch jest jak najmniejszy. Zachowanie ciągłości, jest bardzo istotne dla klientów.

Najtrudniejsze podczas zmiany adresu siedziby firmy jest prawidłowe przetransportowanie dokumentów. Dokumenty powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem czy zagubieniem. W tym wypadku warto skorzystać z oferty proponowanej przez firmę przeprowadzkową. Służą oni radą i pomocą podczas tak ważnej przeprowadzki jak zmiana siedziby firmy.